KALENDAR NATJECANJA U LOVNOM STRELJAŠTVU ZA 2018. GODINU

Lovački Savez HB

Na sastanku članova Povjerenstva za lovno streljaštvo Lovačkog saveza Herceg Bosne i predstavnika Hercegovačke lige u lovnom streljaštvu, održanom 12. veljače 2018. u konobi „Sveti Hubert“ u Donjem Malom Ograđeniku (Čitluk), podneseno je izvješće o natjecanjima u 2017. godini i donesen je kalendar natjecanja za 2018. godinu.

U 2017. godini održano je Otvoreno prvenstvo Saveza (Orašje, 27. svibnja) i Prvenstvo članica Saveza (Široki Brijeg, 5. kolovoza).

Uspješno je završena četvrta godina Hercegovačke lige u lovnom streljaštvu, no uočeni su određeni probleme glede (ne)mogućnosti sudjelovanja na natjecanju pojedinaca i cijelih ekipa, zbog poslovnih obveza i rada subotom. Na prijedlog strijelaca iz Gruda, usvojena je odluka da se natjecanja mogu organizirati i nedjeljom.

Zdušno je prihvaćen zahtjev strijelaca LD-a „Zec“ iz Busovače da se i oni priključe natjecanju u Hercegovačkoj ligi. Liga će se ubuduće zvati Liga Herceg Bosne u lovnom streljaštvu i otvorena je za ostale članice koje imaju mogućnost i želju priključiti se. Ovogodišnja liga imat će šest kola (Široki Brijeg, Grude, Čitluk, Busovača, Neum i Čapljina). Na prijedlog strijelaca LD-a „Mosor“ Široki Brijeg, povećat će se broj članova ekipe za Ligu s četiri na pet. Glavni razlog je omogućiti natjecanje što većem broju strijelaca.

KALENDAR NATJECANJA U LOVNOM STRELJAŠTVU ZA 2018. GODINU

• Prvenstvo LD-a „Mosor“ Široki Brijeg - 22. travnja 2018.
  • Otvoreno prvenstvo LD-a „Mosor“ Široki Brijeg (zaustavljanje tenkova) - 5. svibnja 2018.
  • Otvoreno prvenstvo LD-a „Tetrijeb“ Kreševo - 19. i 20. svibnja 2018.
  • Otvoreno prvenstvo Saveza, HLU „Malič“ Grude - 27. svibnja 2018.
  • Otvoreno prvenstvo HLU-a „Orao“ Čitluk - 17. lipnja 2018.
  • Županijsko prvenstvo HBŽ-a, LD „Tetrijeb“ Kupres - 30. lipnja 2018.
  • Otvoreno prvenstvo LD-a „Zec“ Busovača - 15. srpnja 2018.
  • Otvoreno prvenstvo LU-a „Kuna“ Domaljevac, „Memorijal Željko Pejić – Turo“       - 21. srpnja 2018.
  • Prvenstvo članica Saveza, LD „Tetrijeb“ Kreševo - 4. kolovoza 2018.
  • Otvoreno prvenstvo LU-a „Jadran“ Neum - 1. rujna 2018.
  • Otvoreno prvenstvo LD-a „Galeb“ Čapljina - 30. rujna 2018.
  • Prvenstvo LO-a „Vitez“ - 30. rujna 2018.