USVOJEN KALENDAR LOVNOG STRELJAŠTVA ZA 2019. GODINU

Prvi sastanak novoizabranog Povjerenstva za lovno streljaštvo održan je 30. siječnja 2019. u prostorijama LD-a „Galeb“ Čapljina. Sastanku su nazočili i predstavnici članica Saveza koje nastupaju u Ligi Herceg Bosne u lovnom streljaštvu.

Na dnevnom redu sastanka bilo je izvješće o natjecanjima u 2018. godini, dogovor oko propozicija, posebice u Ligi Herceg Bosne te donošenje kalendara natjecanja za 2019. godinu.
Unatoč brojnim problemima, ipak se vidi i organizacijski i rezultatski pomak u oblasti lovnog streljaštva. U Grudama je izgrađena streljana na kojoj je 27. svibnja 2018. organizirano 10. Otvoreno prvenstvo Saveza, a Kreševo je 4. kolovoza bilo domaćin 17. Prvenstva članica Saveza.

Peta sezona Lige Herceg Bosne, u kojoj je sudjelovalo šest članica, uspješno je privedena kraju. No i dalje je prisutan problem male baze strijelaca u pojedinim ekipama, pa neke od njih nisu mogle sastaviti ekipu za nastup. Ni uvođenje petog strijelca u ekipu nije dalo rezultat, pa će u ovoj godini opet biti četiri strijelca u ekipi. Kao problem istaknuta je i financijska strana nastupa na ovim natjecanjima te nedovoljna, bar u većini ekipa, potpora strijelcima od strane njihovih lovačkih udruga.

Na sastanku su usvojene i neke izmjene u pravilniku o natjecanju u Ligi Herceg Bosne. Ligu će voditi žiri u kojem će biti po jedan predstavnik svake ekipe. Članovi žirija su: Ivica Bačić, Niko Rebac, Leo Stojčić, Tomislav Mandić, Mario Dugandžić, Slaven Tomas i Slaviša Čavara. Predsjednik žirija bit će predstavnik ekipe na čijoj se streljani održava natjecanje.
Na poseban je način pozdravljen povratak u ligu strijelaca LD-a „Jarebica“ Mostar.
Na kraju je usvojen usuglašeni kalendar lovnog streljaštva za 2019. godinu, koji donosimo u prilogu.

KALENDAR NATJECANJA U LOVNOM STRELJAŠTVU ZA 2019. GODINU

4. svibnja 2019.           Otvoreno prvenstvo LD-a „Mosor“ Široki Brijeg

(zaustavljanje tenkova tzv. JNA)

• 19. svibnja 2019.         Otvoreno prvenstvo HLU-a „Malič“ Grude