NEUMLJANI „NE DAJU“ VLASTITU STRELJANU

Jedanaesto Otvoreno prvenstvo Lovačkog saveza Herceg Bosne u lovnom streljaštvu – disciplina trap, održano je 1. lipnja 2019. na streljani „Radež“ u Neumu. Sudjelovao je 61 strijelac odnosno 16 ekipa.

Natjecali su se strijelci iz: LU-a „Sava“ Orašje, LU-a „Kuna“ Domaljevac, LSUG-a „Jarebica“ Štrepci, LD-a „Zec“ Busovača, LD-a „Lještarka“ Kiseljak“, LD-a „Jarebica“ Mostar, LD-a „Mosor“ Široki Brijeg, HLU-a „Malič“ Grude, HLU-a „Orao“ Čitluk, LD-a „Galeb“ Čapljina, LU-a „Lisac“ Ravno, LU-a „Jadran“ Neum, LU-a „Prepelica“ Opuzen (Hrvatska) s dvije ekipe, LU-a „Primorje“ Visočani (Hrvatska) i LU-a „Župa Dubrovačka“ Župa Dubrovačka (Hrvatska).

U ime domaćina strijelce je pozdravio Miroslav Jurković, predsjednik LU-a „Jadran“ Neum, a u ime Lovačkog saveza Herceg Bosne, organizatora natjecanja, Pero-Pepsi Zekušić, predsjednik Povjerenstva za lovno streljaštvo Saveza.

Među lovačkim udrugama, najbolji su bili domaćini, strijelci LU-a „Jadran“ (Ivica Bačić, Mato Bačić, Alen Franić i Ante Matuško), sa 74 goluba. Drugi su bili strijelci „Mosora“ iz Širokog Brijega (Tomislav Mandić, Zoran Mandić, Vladimir Mandić i Edo Duraković) sa 72 pogotka, a treći, sa 68 pogodaka, strijelci LU-a „Primorje“ Visočani (Nikša Lujo, Branimir Butigan i Ivica Šabadin).

U završnoj seriji pojedinaca, nakon 15 hitaca, trojica strijelaca imala su jednak broj pogodaka. „Shoot-out“ je najbolje iskoristio Bernard Curić iz LU-a „Prepelica“ Opuzen i na taj način postao pojedinačnim pobjednikom 11. Otvorenog prvenstva Lovačkog saveza Herceg Bosne u lovnom streljaštvu. Drugi je bio Zoran Mandić, LD „Mosor“ Široki Brijeg (27, 12), treći Mustafa Beširević, LU „Sava“ Orašje (25, 14), četvrti Alen Franić, LU „Jadran“ Neum (26, 12), peti Ivo Miloslavić, LU „Lisac“ Ravno (24, 13), šesti Ivica Bačić, LU „Jadran“ Neum (24, 11).

U svečanom dijelu, Mato Špilj, tajnik Lovačkog saveza Dubrovačko-neretvanske županije, uručio je diplome za sudjelovanje svim ekipama. Pokale i medalje najboljim ekipama uručio je načelnik Općine Neum Živko Matuško, koji je tom prigodom posebno zahvalio strijelcima „Jadrana“ na promociji Neuma kroz lovno streljaštvo. Istaknuo je zadovoljstvo dolaskom strijelaca iz Hrvatske, čime je ovo natjecanje dobilo međunarodni karakter, i dolaskom ekipa iz Posavine, čime se učvršćuje veza između Save i Neuma. Načelnik Matuško nije „zaboravio“ zahvaliti ni Lovačkom savezu Herceg Bosne što je organizirao jedno ovakvo natjecanje, a na kraju obraćanja jednom je svojom gestom iznenadio sve strijelce i na taj način „bacio rukavicu“ čelnicima drugih općina i gradova gdje se održavaju ovakva natjecanja. Naime, pobjednicima u ekipnom i pojedinačnom poretku dao je nagradu od po 500 KM.

Pokale i nagrade šestorici najboljih pojedinaca uručio je Miroslav Jurković, čelnik domaćih strijelaca, nakon čega je uslijedio zajednički ručak u hotelu „Stella“.