Strijelci „Orla“ iz Čitluka pobjednici u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji

Na streljani „Stolino vrilo“ u Kupresu, 8. kolovoza 2021. održano je 21. Prvenstvo članica Lovačkog saveza Herceg Bosne u lovnom streljaštvu – disciplina trap. Natjecali su se strijelci LU-a „Sava“ Orašje, LU-a „Kuna“ Domaljevac, LD-a „Zec“ Busovača, LD-a „Lještarka“ Kiseljak, LU-a „Cincar“ Livno, HLD-a „Malič“ Grude, LD-a „Mosor“ Široki Brijeg, LD-a „Jarebica“ Mostar, HLU-a „Orao“ Čitluk, LD-a „Galeb“ Čapljina i LU-a „Jadran“ Neum, naravno i domaćini, strijelci LD-a „Tetrijeb“ Kupres. Ukupno 33 strijelca, odnosno devet ekipa.

Prije početka natjecanja nazočnima su se prigodnim riječima obratili Nedjeljko Ćaleta, dopredsjednik LD-a „Tetrijeb“ Kupres, Slavko Marin, predsjednik Lovačkog saveza Herceg Bosne i Zdravko Mioč, načelnik Općine Kupres, koji je svečanim pucnjem i otvorio natjecanje.

U ekipnoj konkurenciji, sa 78 pogodaka najuspješniji su bili strijelci čitlučkog „Orla“ (Mario Dugandžić, Marinko Zovko, Tomislav Luburić i Marijan Luburić). Drugo mjesto, sa 75 pogodaka, pripalo je strijelcima „Save“ iz Orašja (Nadir Nišlić, Mustafa Beširević, Marinko Dominković i Marko Damjanović), a treće strijelcima „Mosora“ iz Širokog Brijega (Vladimir Mandić, Edo Duraković, Marko Damjanović i Slobodan Planinić), koji su „uhvatili“ 73 goluba.

U pojedinačnoj konkurenciji, najbolji je bio Marijan Luburić iz HLU-a „Orao“ Čitluk (27, 14). Drugi je bio Edo Duraković iz LD-a „Mosor“ Široki Brijeg (27, 15), treći Marinko Zovko iz HLU-a „Orao“ Čitluk (27, 14), četvrti Nadir Nišlić iz LU-a „Sava“ Orašje (26, 14), peti Slaviša Čavara iz LD-a „Zec“ Busovača (26, 12), šesti Ivo Stojčić iz LD-a „Jarebica“ Mostar (26, 12).

U svečanom dijelu, diplome za sudjelovanje na natjecanju ekipama je uručio Nedjeljko Ćaleta, a zahvalnice za pomoć u organiziranju natjecanja tajnik Saveza Ivica Lučić. Pokale i medalje najboljim ekipama uručio je Slavko Marin, a najboljim pojedincima Zdravko Mioč.