Čitluk: OTVORENO PRVENSTVO SAVEZA U LOVNOM STRELJAŠTVU

Na streljani „Sveti Hubert“ u Donjem Malom Ograđeniku u Čitluku, 4. lipnja ove godine održano je 13. Otvoreno prvenstvo Lovačkog saveza Herceg Bosne u lovnom streljaštvu – disciplina trap.

Natjecali su se strijelci iz LU-a „Sava“ Orašje, LSUG-a „Jarebica“ Štrepci, LU-a „Kuna“ Domaljevac, LD-a „Zec“ Busovača, LD-a „Lještarka“ Kiseljak, LD-a „Jarebica“ Mostar, LD-a „Galeb“ Čapljina, LU-a „Jadran“ Neum, HLU-a „Malič“ Grude, LD-a „Mosor“ Široki Brijeg i domaćini, strijelci HLU-a „Orao“ Čitluk. Ukupno 34 strijelca, među kojima je, prvi put, bila i jedna lovkinja, Ivona Dugandžić iu Kiseljaka.

Prvenstvo je otvorio Stojan-Stole Musa, predsjednik HLU-a „Orao“ Čitluk i član Upravnog odbora Lovačkog saveza Herceg Bosne.

U ekipnoj konkurenciji, sa 83 pogotka najbolji su bili domaćini, strijelci HLU-a „Orao“ (Mario Dugandžić, Marinko Zovko, Tomislav Luburić i Marijan Luburić). Drugo mjesto zauzeli su strijelci LU-a „Jadran“ Neum (Ivica Bačić, Mato Bačić, Nikola Vitković i Alen Franić) sa 75 pogodaka, koliko su imali i strijelci LD-a Mosor" Široki Brijeg (Vladimir Mandić, Zoran Mandić, Tomislav Mandić i Slobodan Planinić), ali su zbog slabije druge serije bili treći.

U pojedinačnoj konkurenciji najbolji je bio član HLU-a „Orao“ Marinko Zovko „Palja“ (29, 14), drugi je bio Tomislav Mandić (27, 40), treći Tomislav Luburić (27, 13), četvrti Marijan Luburić (27, 13), peti Alen Franić (30, 10), šesti Mustafa Beširević iz LU-a „Sava“ Orašje (27, 13). Tako su domaćini uz titulu ekipnog dobili i pojedinačnog pobjednika.

U svečarskom dijelu, najprije je Stojan Musa uručio odličja Lovačkog saveza Herceg Bosne trojici strijelaca – Tomislavu Mandiću, Slaviši Čavari i Mariju Dugandžiću, koji nisu mogli nazočiti obljetnici Saveza, te diplome za sudjelovanje na ovom natjecanju svim predstavnicima lovačkih udruga. Najboljim ekipama pokale i medalje uručio je načelnik Općine Čitluk Marin Radišić.

Najboljim pojedincima nagrade je uručio predsjednik Skupštine Lovačkog saveza Herceg Bosne Ilija Vrljić.